Резултати от търсенето

Търсене по подсъдим: Борис Григоров Коцев; Намерени резултати: 18


10663120

Препис-извлечение от протоколите на 12 заседание на ХХV Народно събрание с изказвания за дейността на Борис Григоров Коцев като директор на Дирекция на националната пропаганда.

София, 23 ноем. 1943 г.
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 138, л. 16

Вижте всички 2 изображения на документа

10663048

Протокол за разпит на Борис Григоров Коцев.

София, 2 ноем. 1944 г.
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 138, л. 2-6

Вижте всички 10 изображения на документа

10663178

Карта за обвиняемо лице на Борис Григоров Коцев.

София, [10 февр. 1945 г.]
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 138, л. 24

Вижте всички 2 изображения на документа

10663059

Отговор на обвинителния акт на Борис Григоров Коцев.

София, 8 март 1945 г.
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 138, л. 9-10

Вижте всички 3 изображения на документа

10663066

Определение на Шести състав на Народния съд в София за допускане свидетели на подсъдимия Борис Григоров Коцев.

София, 15 март 1945 г.
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 138, л. 11


10783616

Протокол от 5-то заседание на Шести състав на Народния съд в София.

Разпит на подсъдимите: Димитър Атанасов Ризов (л. 99-105); Матей Бончев Станев – Бръшлян (л. 105-107); Панайот Константинов Чинков (л. 108-112); д-р Борис Матеев Андреев (112-113); д-р Асен Богданов Божинов (л. 114-116); Борис Григоров Коцев (л. 117-121); Петър Константинов Боев (л. 121-123); Борис Иванов Стефанов (л. 124); Георги Иванов Каназирски (л. 124-126); Васил Григоров Спространов (л. 126-128); Богомил Найденов Шаренков (л. 128-130).
София, 16 март 1945 г.
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 157, л. 99-130

Вижте всички 32 изображения на документа

10663160

Писмено известие от Чиновническо взаимно застрахователно дружество до народния обвинител при Шести състав на Народния съд в София за сключена застраховка живот на Борис Григоров Коцев.

София, 16 март 1945 г.
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 138, л. 22


10783633

Протокол от 9-то заседание на Шести състав на Народния съд в София.

Разпит на свидетелите: Димо Казасов за подсъдимите Йордан Стоименов Мечкаров, Христо Димитров Бръзицов, Александър Николов Божинов, Данаил Василев Крапчев, д-р Петър Спиридонов Джидров, Стефан Димитров Танев, Панайот Константинов Чинков (л. 230-233); Трифон Кунев за подсъдимите д-р Стефан Николов Караджов, Матей Бончев Станев – Бръшлян, Борис Димитров Ангелов, д-р Димитър В. Гаврийски, Фани Попова-Мутафова и Светлозар Акентиев Димитров – Змей Горянин (л. 234-236); Тинка Атанасова за подсъдимите Климент Вениаминов Далкалъчев, Иван Константинов Манов и Борислав Панайотов Недков (л. 236); Славчо Васев за подсъдимите Димитър Атанасов Ризов, д-р Асен Богданов Божинов, д-р Владимир Петров Данчев, Атанас Фратев Дамянов, Стефан Атанасов Дамянов, Стефан Димитров Танев, д-р Александър Найденов Николаев, Васил Григоров Спространов, Венцеслав Милошев Студенов, Борис Григоров Коцев, д-р Борис Матеев Андреев, д-р Димитър Гаврийски, Евгений Филипов Генчев, д-р Владимир Петров Данчев и Георги Константинов Серафимов (л. 236-242); Иван Грозев за подсъдимия Асен Иванов Боев (л. 242); Ана Кръстю Станчева за подсъдимия Атанас Фратев Дамянов (л. 242); Петър Тасев за подсъдимите Христо Димитров Бръзицов, Димитър Атанасов Ризов, Георги Константинов Серафимов и Панайот Константинов Чинков (л. 242-243); Иван Янъков за подсъдимите д-р Владимир Петров Данчев, Панайот Константинов Чинков, Атанас Фратев Дамянов и Стефан Атанасов Дамянов (л. 243-244); Любен Саев за подсъдимия Иван Иванов Бештепелиев (л. 244); Стоян Нейков за подсъдимите Никола Минков Николов, Богомил Найденов Шаренков и Климент Вениаминов Далкалъчев (л. 244-245); Асен Стамболийски за подсъдимите Димитър Григоров Павлов и д-р Тодор Сотиров Вълчев (л. 245); Владо Георгиев за подсъдимите Йордан Стоименов Мечкаров и д-р Асен Богданов Божинов (л. 245-246); Тачо Димитров за подсъдимия Стефан Ангелов Сокачев (л. 246); подполковник Кирил Игнатов за подсъдимия полковник Борис Георгиев Величков (л. 246-247); капитан Евтим Попов за подсъдимия полковник Борис Георгиев Величков (л. 247); Йордан Кацаров за подсъдимия д-р Стефан Николов Караджов (л. 247); свещеник Иван Дановски за подсъдимия д-р Стефан Николов Караджов (л. 247-248); Иван Коларов за подсъдимия д-р Петър Спиридонов Джидров (л. 248-249); Никола Петков за подсъдимите професор Любен Ангелов Диков, д-р Тодор Сотиров Вълчев, Георги Константинов Серафимов, професор Георги Петров Генов, полковник Александър Ганчев Банов (л. 249-250); Георги Белчев за подсъдимите д-р Петър Спиридонов Джидров, Йордан Стоименов Мечкаров, Димитър Атанасов Ризов и Димитър Григоров Павлов (л. 250); Димитър Блъсков за подсъдимия д-р Петър Спиридонов Джидров (л. 251); Моис Ардити за подсъдимите Атанас Фратев Дамянов и Стефан Димитров Танев (л. 251); Димитър Паскалев за подсъдимите Атанас Фратев Дамянов и Стефан Димитров Танев (л. 251-252); Павел Преславски за подсъдимия Йосиф Василев Робев (л. 252); Константин Серафимов за подсъдимия Георги Константинов Серафимов (л. 252-253); Владимир Паскалев за подсъдимия Васил Коцев Сеизов (л. 253); Татяна Киркова за подсъдимите Васил Коцев Сеизов и д-р Асен Богданов Божинов (л. 253); Райна Чакърова за подсъдимите Борислав Панайотов Недков, Климент Вениаминов Далкалъчев, Енчо Иванов Матеев, Богомил Станоев Цвятков, Иван Константинов Манов (л. 253-254); Димитър Костенаров, Васил Каравасилев и Петко х.Ставрев за подсъдимия д-р Владимир Петров Данчев (л. 254); Петко Георгиев за подсъдимия Иван Николов Драгошинов (л. 255); Владимир Марков за подсъдимия д-р Христо Александров Заимов (л. 255); Олга Дряновска за подсъдимия професор Стефан Георгиев Консулов (л. 255); Дора Герганова за подсъдимия д-р Асен Богданов Божинов (л. 256).
София, 21 март 1945 г.
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 157, л. 229-256

Вижте всички 28 изображения на документа

10783637

Протокол от 10-то заседание на Шести състав на Народния съд в София.

Разпит на свидетелите: Теофил Стоянов за подсъдимия професор Стефан Георгиев Консулов (л. 257-258); професор Стефан Баламезов за подсъдимите професор Георги Петров Генов и професор Любомир Николов Владикин (л. 258-260); д-р Михаил Генов за подсъдимия д-р Тодор Сотиров Вълчев (л. 260); професор Никола Долапчиев за подсъдимите професор Георги Петров Генов и професор Любомир Николов Владикин (л. 261); Христо Стратев за подсъдимите професор Георги Петров Генов, Данаил Василев Крапчев, д-р Тодор Сотиров Вълчев и Йосиф Василев Робев (л. 262-263); Иван Харизанов за подсъдимите професор Георги Петров Генов, д-р Тодор Сотиров Вълчев и Никола Андреев Кузманов (л. 263-264); Христо Баев за подсъдимия Светослав Иванов Нелчинов (л. 264); Крум Кюлявков за подсъдимите Райко Николов Алексиев, Йордан Антонов Бадев, Константин Димитров Коцев – Камен Каменов и Александър Николов Божинов (л. 265-266); Стефан Манов за подсъдимите д-р Петър Спиридонов Джидров, Стефан Димитров Танев и Данаил Василев Крапчев (л. 266-268); Людмил Стоянов за подсъдимия Димитър Асенов Симидов (л. 268-269); Мария Грубешлиева за подсъдимия Димитър Асенов Симидов (л. 269-270); Радослав Габровски за подсъдимия Константин Димитров Коцев – Камен Каменов (л. 270); Богдан Веселинов за подсъдимите Стефан Димитров Танев, Атанас Фратев Дамянов, Атанас Петров Бобев, Иван Николов Драгошинов, Константин Атанасов Купенков, д-р Владимир Петров Данчев и Стефан Атанасов Дамянов (л. 270-271); проф. Цонев за подсъдимия професор Стефан Георгиев Консулов (л. 271-272); Цвятко Ламбрев за подсъдимия професор Стефан Георгиев Консулов (л. 272); Стойне Кръстев за подсъдимите Константин Атанасов Купенков, Христо Дамянов Огнянов, Христо Димитров Бръзицов, Борис Димитров Ангелов, Антоний Минков Николов, Кръстю Димитров Велянов, д-р Янко Христов Янeв, Марко Василев Мехлемов, Иван Иванов Бештепелиев, Найден Ст. Памукчиев, д-р Борис Матеев Андреев и Панайот Константинов Чинков (л. 272-274); Кирил Григоров за подсъдимия д-р Петър Спиридонов Джидров (л. 275); Борис Кальпов за подсъдимия д-р Кирил Кирков Янков (л. 275-276); Досю Драганов за подсъдимите Светлозар Акентиев Димитров – Змей Горянин, подполковник Тодор Пешев Пешев и Венцеслав Милошев Студенов (л. 276); Анели Маргаритова за подсъдимия Пантелей Теофанов Хранов (л. 277); поручик Никола Владов за подсъдимия полковник Борис Георгиев Величков (л. 277-278); капитан Никола Ценков за подсъдимия Николов (л. 278); Стоян Венев за подсъдимите Александър Николов Божинов и д-р Захари Константинов Захариев (л. 278-279); Борис Ганчев за подсъдимия Пантелей Теофанов Хранов (279-280); Звезделин Цонев за подсъдимите Стефан Димитров Танев, Панайот Константинов Чинков и д-р Владимир Петров Данчев (л. 280-281); Христо Василев за подсъдимия Йосиф Василев Робев (л. 281-282); Петко Ников за подсъдимите Борис Първанов Маковски и Светлозар Акентиев Димитров – Змей Горянин (л. 282); Александър Желев за подсъдимите Борис Григоров Коцев, Климент Вениаминов Далкалъчев и Иван Димитров Дочев (л. 282); Панайот Савов за подсъдимия Райчо Константинов Райчев (283-284); Петър Мирчев за подсъдимите Данаил Василев Крапчев, Матей Бончев Станев – Бръшлян и Йордан Антонов Бадев (л. 284); Илия Бешков за подсъдимите Александър Николов Божинов, Райко Николов Алексиев (л. 284-286); Борис Станишев за подсъдимите Христо Дамянов Огнянов и Атанас Петров Бобев (л. 286-287).
София, 22 март 1945 г.
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 157, л. 257-287

Вижте всички 31 изображения на документа

10663073

Удостоверение от Шести състав на Народния съд в София до подсъдимия Борис Григоров Коцев за снабдяване с писмени доказателства.

София, [22 март 1945 г.]
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 138, л. 13


10663101

Удостоверение от Шести състав на Народния съд в София до подсъдимия Борис Григоров Коцев за снабдяване с писмени доказателства.

София, [22 март 1945 г.]
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 138, л. 14


10783641

Протокол от 11-то заседание на Шести състав на Народния съд в София.

Разпит на свидетелите: Михаил Стоенчев за подсъдимия професор Георги Петров Генов (л. 288-289); Адам Трънка за подсъдимите Александър Николов Божинов и Константин Атанасов Купенков (л. 290); Александър Жендов за подсъдимия Райко Николов Алексиев (л. 290); Боян Милинтиев за подсъдимия Александър Николов Божинов (л. 290-291); поручик Константин Константинов за подсъдимите Есто Станоев Везенков и Димитър Асенов Симидов (л. 291); професор Цеко Николчов Торбов и професор Христо Тодоров за подсъдимия професор Георги Петров Генов (л. 292); Елисавета Консулова-Вазова за подсъдимия Александър Христов Добринов (л. 292); Александър Бурмов за подсъдимите Христо Дамянов Огнянов, Йордан Иванов Бакалов – Стубел, Климент Вениаминов Далкалъчев и Петър Константинов Боев (л. 293-294); Никола Живков за подсъдимия д-р Христо Александров Заимов (л. 295); Спас Мулешков за подсъдимия Христо Димитров Бръзицов (л. 295); Нено Шумков за подсъдимите д-р Борис Матеев Андреев и Борис Григоров Коцев (л. 295-296); Сава Чукалов за подсъдимите д-р Димитър В. Гаврийски и Христо Димитров Бръзицов (л. 296-297); Тома Виденов за подсъдимия Пантелей Теофанов Хранов (л. 297-298); Ирман Гочев за подсъдимия д-р Петър Спиридонов Джидров (л. 298); Анета Михайлова за подсъдимите Климент Вениаминов Далкалъчев, Иван Константинов Манов, Енчо Иванов Матеев, Всеволод Константинов Левашев (Вълко Вълчев, Вълчо Велев), Богомил Станоев Цвятков и Борислав Панайотов Недков (л. 298-299); Любен Тодоров за подсъдимия Кръстю Димитров Велянов (л. 299); Илия Петров за подсъдимия д-р Захари Константинов Захариев (л. 299-300); Георги Райчев за подсъдимия Йордан Иванов Бакалов – Стубел (л. 300); Никола Мавродинов за подсъдимия Йордан Иванов Бакалов – Стубел (л. 300-301); Алберт Йонтов за подсъдимия Борислав Панайотов Недков (л. 301); Славчо Фурнаджиев за подсъдимия Борис Иванов Стефанов (л. 301-302); Христина Велинова за подсъдимите Богомил Станоев Цвятков, Борис Иванов Стефанов и Климент Вениаминов Далкалъчев (л. 302); Бинка Стаменова за подсъдимия професор Любен Ангелов Диков (л. 302); Иван Куюмджиев за подсъдимия Фани Попова-Мутафова (л. 302-303); Атанас Христов Атанасов за подсъдимия Анна Иванова Георгиева Вълканова (л. 303); Методи Гюров за подсъдимия Иван Николов Драгошинов (л. 303-304); Неделчо Йовчев за подсъдимия Иван Николов Драгошинов (л. 304); Димитър Иванов Бонев за подсъдимите Анна Иванова Георгиева Вълканова (л. 304-305); Илия Петков Владов за подсъдимите д-р Янко Христов Янев, д-р Атанас Н. Кефсизов, Найден Ст. Памукчиев, Марко Василев Мехлемов, д-р Константин Овчаров и Иван Иванов Бештепелиев (л. 305-306); Запрян Тошев за подсъдимия Борис Димитров Ангелов (л. 306-307); Владимир Христосков за подсъдимия д-р Захари Константинов Захариев (л. 307); Петър Божков за подсъдимите д-р Янко Христов Янев, д-р Атанас Н. Кефсизов, Иван Иванов Бештепелиев, Марко Василев Мехлемов, Найден Ст. Памукчиев и д-р Константин Овчаров (л. 307-308); Георги Денишев за подсъдимия Георги Иванов Каназирски (л. 308-309); д-р Лука Цибрански за подсъдимия Константин Атанасов Купенков и Никола Андреев Кузманов (л. 309); Александра Дамянова за подсъдимите Йордан Иванов Бакалов – Стубел, Есто Станоев Везенков и Димитър Асенов Симидов (л. 309-310); Александър Божков за подсъдимия Найден Ст. Памукчиев (л. 310); Михаил Матлиев за подсъдимите Христо Дамянов Огнянов, д-р Янко Христов Янев и Атанас Петров Бобев (л. 310-311); Драгомир Иванов за подсъдимия д-р Тодор Сотиров Вълчев (л. 311); Христо Николов за подсъдимия д-р Борис Матеев Андреев (л. 311); Майер Йосиф Ашер за подсъдимия Стефан Димитров Танев (л. 311); Яко Барух за подсъдимия Стефан Димитров Танев (л. 312); Григор Чешмеджиев за подсъдимите д-р Янко Христов Янев и д-р Петър Спиридонов Джидров (л. 312-313); д-р Ашер Хананел за подсъдимите Христо Димитров Бръзицов, Михаил Георгиев Лангов и Панайот Константинов Чинков (л. 313); Петко Величков за подсъдимия д-р Петър Спиридонов Джидров (л. 313); Хараламби Василев за подсъдимия Райчо Константинов Райчев (л. 313-314); Стоян Илиев за подсъдимите Есто Станоев Везенков и Марко Василев Мехлемов (л. 314); Иван Балканов за подсъдимите Георги Иванов Каназирски, Климент Вениаминов Далкалъчев, Богомил Найденов Шаренков, Георги Константинов Серафимов и Борис Григоров Коцев (л. 314-315); инженер Никола Белопитов за подсъдимия Васил Григоров Спространов (л. 315-316); Димитър Тодоров за подсъдимия професор Георги Петров Генов и Светослав Иванов Нелчинов (л. 316-317); Люба Йотова за подсъдимия Константин Атанасов Купенков (л. 317); Троянка Златева за подсъдимия Димитър Григоров Павлов (л. 317); Митко Милушев за подсъдимия Есто Станоев Везенков (л. 317-318); Алберт Фархи за подсъдимия професор Любен Ангелов Диков (л. 318); Петър Нейков за подсъдимите д-р Кирил Кирков Янков (л. 318-319); Иван Бояджиев за подсъдимия Борис Григоров Коцев (л. 319); полковник Иван Добрев за подсъдимия професор Стефан Георгиев Консулов (л. 319); Адолф Хаимов за подсъдимия професор Любен Ангелов Диков (л. 319-320); Георги Томов за подсъдимия Христо Димитров Бръзицов (л. 320); Захари Попов за подсъдимия Климент Вениаминов Далкалъчев (л. 320); Никифор Тодоров за подсъдимия Есто Станоев Везенков (л. 321); Никола Милев за подсъдимия д-р Захари Константинов Захариев (л. 321); Христо Михайлов за подсъдимия Асен Иванов Боев (л. 322); инженер Шега Владимир за подсъдимия Васил Григоров Спространов (л. 322); инженер Димитър Василев Нойков за подсъдимия Васил Григоров Спространов (л. 322); Йордан Атанасов Константинов за подсъдимите Васил Коцев Сеизов и Димитър Атанасов Ризов (л. 323); Александър Стоянов за подсъдимия Йосиф Василев Робев (л. 323-324); д-р Денчо Недялков за подсъдимите д-р Христо Александров Заимов и Лука Малеев Малеев (л. 324); Иван Башев за подсъдимия д-р Асен Богданов Божинов (л. 325); Атанас Христов за подсъдимия Лука Малеев Малеев (л. 325); Дени Вълчанов за подсъдимия Димитър Атанасов Ризов (л. 325-326); Сийка Гелеметова за подсъдимия Христо Дамянов Огнянов (л. 326); д-р Васил Петков за подсъдимия Богомил Найденов Шаренков (л. 326-327); д-р Иван Райнов за подсъдимия Йордан Стоименов Мечкаров (л. 327).
София, 23 март 1945 г.
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 157, л. 288-327

Вижте всички 40 изображения на документа

10663112

Удостоверение от Министерство на пропагандата до подсъдимия Борис Григоров Коцев за времето на откриване на антиболшевишката изложба в София.

София, 23 март 1945 г.
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 138, л. 15


10663141

Писмени свидетелски показания на Ботю Ботев Султанов за дейността на Борис Григоров Коцев.

София, 25 март 1945 г.
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 138, л. 19


10663168

Писмено сведение за семейното и материалното положение на подсъдимия Борис Григоров Коцев.

[София], [26 март 1945 г.]
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 138, л. 23


10663150

Писмени свидетелски показания на Старозагорски митрополит Климент за дейността на Борис Григоров Коцев.

София, 29 март 1945 г.
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 138, л. 20-21

Вижте всички 3 изображения на документа

10663131

Писмена защита на адвоката на подсъдимия Борис Григоров Коцев.

София, 30 март 1945 г.
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 138, л. 18

Вижте всички 2 изображения на документа

10783653

Протокол от 17-то заседание на Шести състав на Народния съд в София.

Изказване на народния обвинител Стефан Величков (л. 372-374); устна последна дума на подсъдимите: Атанас Фратев Дамянов (л. 374); Стефан Атанасов Дамянов (л. 374); Стефан Димитров Танев (л. 374-375); професор Георги Петров Генов (л. 375-377); Константин Димитров Коцев – Камен Каменов (л. 377); Кръстю Димитров Велянов (л. 377); Димитър Григоров Павлов (л. 377-378); Николай Минков Николов (л. 378-379); Михаил Георгиев Лангов (л. 379); д-р Христо Александров Заимов (л. 379); Христо Димитров Бръзицов (л. 379-380); Матей Бончев Станев – Бръшлян (л. 380); Александър Николов Божинов (л. 380); Евгений Филипов Генчев (л. 380-381); Никола Андреев Кузманов (л. 381); подполковник Тодор Пешев Пешев (л. 381-382); д-р Петър Спиридонов Джидров (л. 382-383); Константин Атанасов Купенков (л. 383-384); Иван Николов Драгошинов (л. 384); Васил Коцев Сеизов (л. 384-385); Светлозар Акентиев Димитров – Змей Горянин (л. 385); д-р Борис Матеев Андреев (л. 385-386); д-р Тодор Сотиров Вълчев (л. 386); д-р Асен Богданов Божинов (л. 387); Георги Константинов Серафимов (л. 387); д-р Стефан Николов Караджов (л. 387); Панайот Константинов Чинков (л. 387-388); Борис Григоров Коцев (л. 388); Петър Константинов Боев (л. 388-389); Борис Иванов Стефанов (л. 389); Георги Иванов Каназирски (л. 389); Васил Григоров Спространов (л. 390); Богомил Найденов Шаренков (л. 390-391); Александър Христов Добринов (л. 391); Венцеслав Милошев Студенов (391); д-р Владимир Петров Данчев (л. 391); Йордан Иванов Бакалов – Стубел (л. 392); Есто Станоев Везенков (л. 392); Димитър Асенов Симидов (л. 392-393); Пантелей Теофанов Хранов (л. 393); д-р Захари Константинов Захариев (л. 393); Борис Първанов Маковски (л. 394); Борислав Панайотов Недков (л. 394); Иван Константинов Манов (л. 394); Енчо Иванов Матеев (л. 394-395); Иван Иванов Бештепелиев (л. 395); Фани Попова-Мутафова (л. 395-396); Лука Малеев Малеев (л. 396); Асен Иванов Боев (л. 396-397); Стефан Ангелов Сокачев (л. 397); д-р Кирил Кирков Янков (л. 397); полковник Борис Георгиев Величков (л. 397-398); Борис Димитров Ангелов (л. 398-399); Анна Иванова Георгиева Вълканова (л. 399); професор Стефан Георгиев Консулов (л. 399-400); професор Любен Ангелов Диков (л. 400-401); Светослав Иванов Нелчинов (л. 402); Райчо Константинов Райчев (л. 403).
София, 9 апр. 1945 г.
VI състав
ЦДА, фонд 1449, опис 1, а.е. 157, л. 372-403

Вижте всички 32 изображения на документа




обратно най-горе